کارآفرینی

برگزاری کارگاه آموزشی اشتغال زایی در بخش جنبی نمایشگاه کتاب گلستان

برای رفع مشکل اشتغال نباید چشم به دولت داشت

دراین کارگاه آموزشی مدیر عامل موسسه کاریابی خودباوران کوثر گفت: اگر می خواهیم مشکل اشتغال در کشور حل شود نباید چشم به دولت داشته باشیم زیرا امنیت شغلی بخش خصوصی خیلی بیشتر از کارهای دولتی است.

حجت مقسم در این کارگاه آموزشی افزود: برای راه انداختن یک کسب و کار جدید هم می توان از مراکز مشاوره و اطلاع رسانی کارآفرینی قبل، حین و پس از راه اندازی کسب و کار مشورت گرفت زیرا قرار نیست همه چیز را ما آموخته و بی نیاز از کسب اطلاعات جدید باشیم.

وی با بیان این نکته که خلاقیت و نوآوری تعریف کارآفرینی است، اظهار کرد: با تلفیق چند طرح هم می توان کارآفرینی و اشتغال ایجاد کرد.

مقسم با اشاره به این مطلب که بسیاری از افراد طرح زیادی دارند اما هیچ گاه آن را به مرحله اجرا نمی رسانند، افزود: زمانی که  طرح اجرایی می شود می توان آن را نوآوری نامید و برای نوآوری هم کمی جسارت و شجاعت نیاز است.

به گفته وی، قرار نیست تنها افراد بیکار کارآفرینی انجام دهند بلکه این امر برای افرادی که شغل ثابت دارند هم صدق می کند.

وی ضمن یادآوری این نکته که کارآفرین باید بتواند از ایده، توانمدی و ظرفیت های موجود برای راه اندازی یک کسب و کار مناسب بهره ببرد افزود: کسب و کار هم لزوما نباید در همان ابتدا به صورت کلان باشد بلکه می تواند با بنگاه های اقتصادی کوچک هم انجام شود.

مدیر عامل موسسه کاریابی خودباوران کوثر با تاکید بر اینکه تحصیلات هیچ ارتباطی با عملکرد موفق در حوزه کارآفرینی ندارد، تصریح کرد: اولین و مهمترین ویژگی کار آفرینان ریسک پذیری است.

گفتنی است نهمین نمایشگاه کتاب گلستان ۱۲تا ۱۷ آذرماه جاری از ساعت ۱۴ الی ۲۱ پذیرای علاقهمندان خواهد بود.

امتیازات کاربران

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا